Jakub Purej - Svatební a portrétní fotografie Zgorzelec a Dolní Slezsko

O mně

Jakub Purej

Jmenuji se Jakub Purej a jsem fotograf. Zní to jako přiznání závisláka, což je správné, protože fotografie je moje vášeň a největší závislost. Dříve jsem k fotografování přistupoval jako k hobby – tehdy jsem objevil, že fotografie mi umožňuje vidět nové aspekty zdánlivě banálních věcí. Postupem času jsem se fotografii věnoval stále více a až jednoho dne jsem přestal myslet na práci na plný úvazek a rozhodl jsem se věnovat tomu, co mě nejvíce zajímá: vyprávění lidských příběhů prostřednictvím fotografií. Myslím si, že svatební fotografie je jedním z nejvděčnějších oborů v tomto ohledu.

 

Každé důležité události doprovází celá škála emocí - při zachycení svatby nebo jiné události se soustředím především na to, abych to přenesl na své fotografie. Netvořím suchou dokumentaci, statický záznam, který by nic neříkal o fotografovaných osobách. Právě naopak – dělám svatební fotoreportáž a vyprávím vám příběh o vás samotných a o vašich hostech. Velmi mi záleží na tom, aby fotografie, které pořizuji, vyvolávaly emoce dnes, zítra, i v daleké budoucnosti. Nepodléhám chvilkovým trendům, sázím na svůj vlastní styl fotografování a cítění okamžiku, aby vyprávěný příběh byl nadčasový a jednou byl oceněn vašimi dětmi a vnoučaty.

 

Mým bydlištěm je Zgorzelec (Dolní Slezsko). Poskytuji své služby v Dolnoslezském vojvodství a po celé České republice. Pro zajímavou zakázku se rád vydám i do zahraničí. Vše záleží na vašich potřebách a možnostech.

 

Absolvoval jsem kurz pro svatební fotografy organizovaný Legnickou biskupskou kurií a mám oprávnění k fotografování v kostelích.

 

Zvání vás - Kuba Purej